دکتر فرشید دبیرزاده

پوست و مو


تعطیلی مطب

Dr. Dabirzadeh Weblog

توضیح مهم

چرامیکرودرم ابریژن برای جوان سازی پوست اینقدررایج است؟

همانطور که در مطلب دیگری نیز اشاره کرده ایم ، میکرودرم ابریژن که برخی درایران به اختصار از آن با عنوان " میکرودرم " نام می برند، یکی از راحت ترین و دردسترس ترین روش های جوان سازی پوست است که طی آن فرد اصلا" احساس درد نمی کند لذا نیازی به داروهای بی حس کننده یا آرام بخش هم ندارد. دراین روش که به کمک دستگاهی به همین نام انجام می شود، لایه بسیارنازکی از سطح پوست که شامل سلولهای مرده است برداشته شده و درعین حال بعلت حالت وکیومی که دستگاه ایجاد می کند خون رسانی به پوست بهتر می شود.

گفته شده که این کار برقوام و میزان کلاژن پوست نیز تاثیرمثبت دارد. به هرحال این کار هر مکانیسمی که داشته باشد باعث می شود که پوست جوان تر و روشن تر شده و علائم افزایش سن مانند لک ها یا چین های ریز آن کمتر به چشم بیایند. بعد از پایان کار تنها قرمزی مختصری در سطح پوست مشاهده می شود که درعرض چند دقیقه تا چند ساعت از بین می رود. بلافاصله بعد از میکرودرم ابریژن فرد می تواند به کار و زندگی روزانه خود برگردد. خود این عمل چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد. بعد از آن فرد می تواند از لوازم آرایش خود استفاده کند. می توان آن را در جاهای مختلف بدن اعم از صورت، گردن ، سینه ، پشت ، پاها، و دست ها به کاربرد.

دستگاه میکرودرم ابریژن درواقع از یک کمپرسور و پمپ تشکیل شده که لایه برداری سطحی را توام با مکش انجام می دهند. این لایه برداری بسیار سطحی و در حد 10 تا 15 میکرون است.

امروزه انواع ضعیف تر دستگاههای میکرودرم ابریژن برای استفاده در منزل در کشورهای غربی رواج پیداکرده است که از آن جمله می توان به این مارک ها اشاره کرد:
Neutrogena, Youthful Essence, Dermanew, Crystalift

یک کیت میکرودرم ابریژن خانگی " درما نیو " در امریکا حدود 70 دلار و یک کیت میکرودرم ابریژن خانگی " کریستالیفت " حدود 200 دلار به فروش می رسد. قطعا" استفاده از دستگاههای خانگی به صرفه تراست . امروزه هرجلسه میکرودرم ابریژن درکلینیک های زیبایی امریکا بین 75 تا 200 دلار خرج برمی دارد! خوشبختانه هزینه این کار در ایران بسیار کمتراست. البته باید به یاد داشته باشید که برای حصول نتیجه ایده آل معمولا"باید بین 5 تا 12 جلسه این کار انجام شود. فاصله بین جلسات یک تا دو هفته است.

یکی از افراد صاحب نظر درزمینه اینگونه تجربیات درامریکا می گوید:" دوره اول درمان من شامل 12 جلسه بود که هرجلسه با جلسه بعدی 2 هفته فاصله داشت. بعد از پایان سال اول من احساس بهبود قابل توجهی در ظاهرپوست خود می کردم. لکه های قرمز و جای جوش های قبلی تا حدود زیادی کاهش یافته بود. بعد از آن من هر دوماه یک بار این کار را انجام دادم تا اثرات آن حفظ شود. طی دوسال بعد دو دوره درمان انجام دادم که هریک شامل 10 جلسه بود.

فاصله بین دوره ها هم 5 ماه بود. در این 5 ماه من از کیت های خانگی استفاده می کردم. بعد از آن نتایجی که مجموعا" در پوستم حس می کردم به این شرح بود: تقریبا" دیگر لکه های ناشی از افزایش سن را درپوست صورت ، گردن ، و بازوها نمی دیدم، چین های اطراف دهان بسیارکمتردیده میشد، لکه های قرمز و جای جوش های قبلی برروی گونه ها ، چانه، و پیشانی تقریبا" از بین رفته بود( البته هنوز دو یا سه جای جوش عمیق تر برروی گونه دارم که هنوز دیده می شوند ولی بخوبی قابل پوشاندن هستند)، من پنج سال جوان تر به نظر می رسم ( اطرافیان اینطورمی گویند)."

به طورکلی میکرودرم ابریژن بخشی یا همه این کارها را می تواند انجام دهد: ظاهر کدر و تیره پوست را شفاف می کند، فرورفتگی ها را کاهش می دهد، چین های ریز را برطرف می کند، لک های پوستی را کاهش می دهد یا از بین می برد.
یکی از مزایای قابل توجه میکرودرم ابریژن اینست که درد ندارد. حداکثر احساس ناخوشایندی که افراد بعد از این کار بیان می کنند به شکل احساس غلغلک در پوست یا احساسی سوزشی شبیه به آنچه بعد از وزش بادسرد در زمستان رخ میدهد، بوده است.

این روش اگر درست انجام شود عوارض جانبی خاصی نداشته و نسبت به سایرروشهای جوان سازی پوست بسیار ارزان تراست. ضمنا" آن را برای انواع پوستها ( من جمله پوست های حساس و پوست های تیره ) می توان به کاربرد.


آدرس مطب :
تلفن : -

نظرات کاربران درباره این مطلب :

آیلار [ 1391-11-24 ]
ممنون از معرفی مارک های خانگی میکرو درم .موفق باشید.

ندا سلطان زاده [ 1391-10-03 ]
سلام من دو بار میکرو درم انجام دادم و عارضه خاصی نداشت. دفعه سوم و با فاصله حدود 10 ماه از دفعه دوم روی گونه هام زخم شد و بعدش هم لک ایجاد شده با وجود گذشت زمان یکماه و نیم از بین نرفته البته کم رنگ تر شده. دکترم میگه میره اما من به شدت نگران این مساله هستم. به نظر شما چه کاری باید انجام بدهم. ممنونم

دکتر رضا طاهری [ 1391-09-05 ]
سایت خیلی خوبی دارید لطفا از سایت ما هم بازدید کنید

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیآدرس مطبمقالات عمومیپزشکان بدون مرزسوالات پزشکیپیامهای کاربرانگالری تصاویراطلاعیه انجمن متخصصین پوتماس با من